Tvorba záhonov a výsadba rastlín

Tvorba záhonov a výsadba rastlín je dôležitou súčasťou plánovania a určenia vizuálnej podoby záhrady.

Rekonštrukcie a modernizácie starých záhrad

Rekonštrukcia záhrady spočíva v prepracovaní aktuálneho stavu záhrady. Treba si uvedomiť, že oproti revitalizácii záhrady je podstatne náročnejšia na financie. Pri rekonštrukcii záhrady sa vytvárajú neobmedzené možnosti ako záhradu upraviť. V podstate tvoríme novú záhradu s použitím aktuálnych rastlín. Meníme záhony a tvar trávnatej plochy, dopĺňame nové dreviny, skalky, vodné prvky a inštalujeme závlahový systém.

Realizácie vodných prvkov (jazierka, potôčiky, vodopády, fontány)

Jazierka sú jedným z najkrajších prvkov okrasnej záhrady. Môžeme sa rozhodnúť, či tu vysadíme lekná, budeme chovať okrasné rybičky alebo bude okrasné jazierko len pokojnou vodnou hladinou.

Pri voľbe veľkosti, tvaru a umiestnenia jazierka, venujeme výberu vhodného miesta značnú pozornosť. Snažíme sa budovať jazierka v blízkosti odpočívadiel a obývacích terás, pretože posedenie s pohľadom na vodnú hladinu jazierka vždy pôsobí na človeka príjemným a uspokojivým dojmom.

Skalky

Záhradná skalka sa bude na vašej záhrade vynímať, či už to bude skalka vo svahu, pri plote alebo len tak na rovine.

Zelené steny

Zelená stena s dekoratívnou, vizuálnou a úžitkovou funkciou. Systémy pre zelené steny Pixel garden, Garden Grid a Alu Wall.

Zelené strechy – Strešné záhrady

Zelená strecha má množstvo benefitov, ktoré zlepšujú prostredie, v ktorom žijete. Mysleli ste si doteraz, že je to len estetické vylepšenie vášho domu, alebo ste to považovali za zbytočný náklad? Poďte s nami na strechu, ukážeme vám, čo vegetačná strecha dokáže.

Kamenné múriky (suché, murované) a gabiony

Okrasné múriky v záhradách sa používajú hlavne ako stavebné prvky, ktoré majú za cieľ prekonať výškové rozdiely medzi jednotlivými časťami záhrady. Okrasný múrik má vysokú pridanú hodnotu a stáva sa často v záhrade dominantným stredom záujmu ich užívateľov a návštevníkov. Kvalitne navrhnutý a dobre postavený múrik je právom považovaný za vrchol záhradnej architektúry.

Terénne a stavebné úpravy

Finálne terénne úpravy na pozemku začínajú až po dokončení výkopových aj ostatných  zemných prác  a všetkých inštalácií pod úrovňou zeme. Následné nezrovnalosti totiž vždy zbytočne navyšujú cenu prác.

Práca s terénom a pôdou sa vždy podriaďuje aktuálnemu počasiu!

Súčasťou úprav je aj modelácia terénu podľa predstáv zákazníka a možností pozemku. Tieto modelácie robíme pomocou bagrov. podľa objemu úprav a prístupnosti na pozemok alebo pomocou nášho stroja na kultiváciu pôdy. Samozrejmosťou je aj práca nestrojová.

Najčastejšie sa jedná o úpravy terénu po stavbe domu a porovnaní plochy. Príkladom je terén pred terasou pri dome, zvýšenie terénu na potrebnú výšku, úpravy svahov a prechodov rôznych úrovní záhrady.

Upraviť a pripraviť pozemok je potrebné tiež pre prípadné záhony aj pokládku trávnych kobercov alebo výsev trávneho semena.

Spojte sa s nami

V prípade záujmu o naše služby nás kontaktujte na tel. čísle +421 904 047 209, alebo vyplňte formulár a my Vás budeme kontaktovať.